گالری ما

اطلاعات تماس

پیشرفت تکنولوژی روی تمام زمینه‌های زندگی انسان‌ها تاثیر می‌گذارد. یکی از این زمینه‌ها کارکرد دکوراسیون داخلی است که هر روزه تحت تاثیر تکنولوژی‌های جدید است. از جمله مواردی که چند سال اخیر استفاده از آن باب شده است و در خانه‌ها و مکان‌های مختلف ممکن است آن را مشاهده کرده باشید، پرده‌های برقی هستند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پرده‌های برقی تنها در خانه‌های بسیار هوشمند و یا بسیار لاکچری استفاده می‌شوند اما اینگونه نیست و در واقع در هر خانه‌ای امکان استفاده از پرده‌های برقی وجود دارد. پرده برقی که از آن به‌عنوان پرده هوشمند نیز یاد می‌شود از لحاظ طراحی هم قابلیت دیزاین‌های مختلفی را دارد و می‌تواند با هر نوع دکوراسیون داخلی ست شود. در این مقاله از سایت نوین اسکرین می‌خواهیم درباره پرده موتور دار برقی و مسائل مربوط به آن صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: پرده رومن

پرده موتور دار برقی چیست؟

این نوع از انواع پرده‌ها نیازی به باز و بسته کردن دستی ندارند و به‌راحتی با فشار دادن یک دکمه با موتوری که روی آنها قرار دارد باز یا بسته می‌شوند. کاربرد این پرده‌ها در اصل برای خانه‌های هوشمند بوده است به اینصورت که میتوانید برای باز و بسته شدن آنها برنامه و ساعت تنظیم کنید. مثلاً می‌توانید تعیین کنید که با شروع شدن روز پرده‌ها باز شده تا آفتاب به درون فضای منزل شما بیاید و با غروب آفتاب و رسیدن شب خود به خود بسته شوند.

 اما در خانه‌هایی که هوشمند نیستند هم استفاده از پرده موتور دار برقی می‌تواند بسیار جذاب باشد. تصور کنید که یک پرده بزرگ بر روی پنجره‌های خود دارید و دیگر نیاز نیست که به‌صورت دستی آن را ذره ذره جابجا کرده و یا حتی درحین این کار به پرده آسیب بزنید، می‌توانید تنها با فشار یک دکمه با استفاده از موتور پرده آن را باز یا بسته کنید.

خرید پرده موتور دار برقی

موتور پرده موتور دار برقی چطور کار میکند؟

برای برقی کردن یک پرده به 3 جز موتور، ریل و ریموت کنترل نیاز است. موتورهای پرده برقی به دو دسته سیمی و گیربکسی تقسیم می‌شوند. مدل سیمی به جای نخ‌های پرده‌های قدیمی از سیم‌هایی استفاده می‌شود که توسط موتور کشیده می‌شوند و به این شکل پرده باز و بسته می‌شود. این سیستم پرده برقی ارزان‌تر از سیستم گیربکسی آن است و صدای بیشتری نیز تولید می‌کند.

اگر قصد خرید پرده زبرا را دارید اینجا را کلیک کنید.

مدل گیربکسی به اینصورت است که صدای کمتری تولید کرده و کار با آن راحت‌تر است و با وجود سنسورهایی که در آن قرار دارد هوشمندی بیشتری نیز دارد. در این نوع از موتورها ریل برقی پرده مستقیماً به موتور وصل میشود. قیمت موتور پرده برقی نیز خیلی گران نیست.

 به‌عنوان مثال برای اکثر پرده‌هایی که وجود دارند در صورت تمایل برای برقی کردن آنها هزینه موتور آن چیزی نزدیک به یک سوم هزینه خود پرده میشود که به نسبت قیمت مناسبی است. همچنین موارد دیگری مانند ایرانی و خارجی بودن موتور نیز روی قیمت آن تاثیر دارد.

چطور میتوانیم پرده‌های خودمان را برقی کنیم؟

در سه مدل از پرده‌هایی که در بازار وجود دارد امکان برقی کردن آنها و استفاده از آنها به‌صورت پرده موتور دار برقی وجود دارد. این سه نوع شامل پرده‌های کرکره‌ای بالارو، پرده‌های سایه‌بان و پرده‌های از کنار جمع شو هستند. همانطور که گفتیم برای برقی کردن یک پرده به 3 جز موتور، ریل و ریموت نیاز است. ریل قسمتی است که تسمه‌های پرده در آن قرار می‌گیرند و از داخل آن به موتور وصل می‌شود.

 باز و بسته شدن پرده با استفاده از موتور توسط حرکت این تسمه‌ها و درون ریل‌ها ایجاد می‌شود. این قطعات مختلف می‌توانند از شرکت‌های متفاوتی باشند اما باید توجه کنید که موتوری که انتخاب می‌کنید باید با ریل آن و پرده شما نیز متناسب باشد. به‌عنوان مثال در این سه نوع پرده‌ای که گفتیم موتور در قسمت‌های مختلف قرار می‌گیرد و طراحی ریل نیز در آنها متفاوت است. بنابراین باید باتوجه به نوع پرده خود و استفاده شما از آن، وسایل مربوط به آن را خریداری کنید.

فروش پرده موتور دار برقی

مزایای استفاده از پرده موتور دار برقی چیست؟

حال در ادامه می‌خواهیم درباره مزایای استفاده از این نوع پرده‌ها صحبت کنیم.

ادامه مزایای پرده برقی